Turabibaba Kütüphanesi Koleksiyon Katalog Tarama Etkinlikler Kütüphaneler Linkler

Koleksiyon

Kütüphanemizde, yer alan bütün kaynaklar, Dewey Onlu Sınıflama ve açık raf sistemine göre düzenlenmiştir Kütüphanede toplamda 20.000' e yakın yayın bulunmaktadır.

  Genel Koleksiyon
 

Çeşitli konudaki kitaplardan oluşur ve 16.000 adet yayınımız bulunmaktadır.

   
  Çocuk Koleksiyonu
 

Çocukların ilgi alanlarına giren, sosyal ve zihinsel gelişimlerini destekleyen eğitici yayınlardan seçilerek oluşturulmuştur. 2.600 adet yayın bulunmaktadır.

   
  Referans Koleksiyonu
 

Ansiklopedi, sözlük, yıllık gibi 800 adet, danışma nitelikli yayınlardan oluşan bir koleksiyondur. İhtiyaç duyan tüm okuyucuların faydalanabilmesi amacıyla Ödünç verilemez, bu kaynaklardan sadece kütüphane içinde faydalanılır.

   
  Görsel ve işitsel Koleksiyon
 

CD-ROM, video kaset, ses kaseti DVD, VCD, vb. kaynaklardan oluşur. Bu koleksiyondaki kaynaklar çok amaçlı salonda düzenlenecek olan etkinliklerimizde okuyucularımızın hizmetine sunulur. Görsel-işitsel koleksiyonumuzda 400 adet materyal ve görme engelli kullanıcılar için 1300 Sesli Kitap bulunmaktadır.

   
  Rezerve Koleksiyonu
 

Ders programlarına destek kitaplarla sınavlara hazırlık kitaplarından ve prestij yayınlardan oluşur. Rezerv kaynaklar ödünç verilemez, sadece kütüphane içinde faydalanılabilinir.

 

 

Beyoğlu Belleği

 

Beyoğlu ile ilgili nadir belgelerden film arşivine, biyografilerden kültür-sanat etkinliklerine, tüm belgeleri Beyoğlu Belleği çatısı altında toplamayı hedefler. Koleksiyonunda 940 kitap, 950 efemera bulunmaktadır.

   
  Süreli Yayınlar
 

Günlük gazetelerden ve haftalık, aylık dergilerden oluşur. 20 tane (Haftalık ve Aylık) dergi, günlük 9 gazeteden oluşmaktadır.

 

Aksiyon Atlas Bilim Çocuk Bilim ve Teknik

Burda Dil ve Edebiyat Dil ve Edebiyat Araştırmaları Dergisi Elle

Genc Gelisim GEO Kitap-lık Lezzet

Meraklı Minik National Geographic Kids National Geographic PC Net

Sofra Toplumsal Tarih Yemek ve Kültür Yeni Aktüel

   
  Beyoğlu Dergisi
 

Beyoğlu Belediyesi; İstanbul’un gözbebeği olan Beyoğlu’nun tanıtımına katkı sağlayacak bir çalışma gerçekleştirdi. Kalitesi ve içeriğinin farklılığıyla dikkati çeken "BEYOĞLU" dergisini yayın hayatına kazandırdı. Üç ayda bir Türkçe-İngiliz olarak yayınlanan "Beyoğlu" dergisi ücretsiz olarak dağıtılıyor. Beyoğlu’nun önemli tarihi ve turistik mekânlarının, mimari şaheserlerinin alanında uzman isimler tarafından yazıldığı ve özel olarak fotoğraflandığı dergide ayrıca; Beyoğlu’nun bilinen ve bilinmeyen yüzleri de sayfalarda kendine yer buluyor.

Beyoğlu dergisinin tüm sayılarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
(Dergilerin PDF halini bilgisayarınıza indirmek için istediğiniz derginin üzerine tıklayınız.)

Beyoğlu Dergisi Haziran 2013 Beyoğlu Dergisi Mart 2013 Beyoğlu Dergisi Aralık 2012 Beyoğlu Dergisi Eylül 2012 Beyoğlu Dergisi Mayıs 2012 Beyoğlu Dergisi Aralık 2011 Beyoğlu Dergisi Ağustos 2011 Beyoğlu Dergisi Mart 2011 Beyoğlu Dergisi Eylül 2010 Beyoğlu Dergisi Aralık 2009 Beyoğlu Dergisi Mart 2009 Beyoğlu Dergisi Ekim 2008 Beyoğlu Dergisi Nisan 2008 Beyoğlu Dergisi Aralık 2007 Beyoğlu Dergisi Ekim 2007 Beyoğlu Dergisi Mayıs 2007 Beyoğlu Dergisi Aralık 2006 Beyoğlu Dergisi Haziran 2006 Beyoğlu Dergisi Ocak 2006 Beyoğlu Dergisi Ekim 2005

Dergileri görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Acrobat Reader kurulu olması gerekmektedir. Eğer yüklü değil ise yüklemek için tıklayınız.

Turabibaba Kütüphanesi Beyoğlu

Turabibaba Kütüphanesi - Eylül 2011

  • Turabibaba Kütüphanesi Beyoğlu Gazetesinin PDF halini bilgisayarınıza indirmek için derginin üzerine tıklayınız
  • Gazeteyi görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Acrobat Reader kurulu olması gerekmektedir. Eğer yüklü değil ise yüklemek için tıklayınız.

Çocuk Beyoğlu

Çocuk Beyoğlu - Nisan 2010

  • Çocuk Beyoğlu Gazetesinin PDF halini bilgisayarınıza indirmek için derginin üzerine tıklayınız
  • Gazeteyi görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Acrobat Reader kurulu olması gerekmektedir. Eğer yüklü değil ise yüklemek için tıklayınız.
Beyoğlulu çocuklar Beyoğlu Belediyesi’nin desteğiyle kendi gazetelerini çıkardı. 16 sayfalık “Çocuk Beyoğlu Gazetesi”nde çocuklar kendilerini ilgilendiren kültür, sanat, sağlık, spor, aktüel, yaşam ve güncel haberleri kendileri hazırlıyor, haber fotoğraflarını kendileri çekiyor. Kadrosu çocuklardan oluşan 16 sayfalık gazetede çocuklar kendilerini ilgilendiren kültür, sanat, sağlık, spor, aktüel, yaşam ve güncel haberleri kendileri hazırlıyor, haber fotoğraflarını kendileri çekiyor.

 
  Bülten Beyoğlu
 

Beyoğlu Belediyesi tarafından aylık olarak yayınlanan bültendir.
Bülten Beyoğlu'nun bütün sayılarına bakmak için tıklayınız.

(Bülten Beyoğlu Son Sayısının PDF halini bilgisayarınıza indirmek için derginin üzerine tıklayınız.)

Bülten Beyoğlu - Temmuz 2011

Bülteni görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Acrobat Reader kurulu olması gerekmektedir. Eğer yüklü değil ise yüklemek için tıklayınız.

 
  Turabibaba Tanıtım Kataloğu
 

Beyoğlu Belediyesi Türabibaba Kütüphanesi Tanıtım Kataloğu

Turabibaba Kütüphanesi Kataloğu - Türkçe-İngilizce Turabibaba Kütüphanesi Kataloğu - Almanca

(PDF halini bilgisayarınıza indirmek için derginin üzerine tıklayınız.)

Bülteni görüntüleyebilmek için bilgisayarınızda Acrobat Reader kurulu olması gerekmektedir. Eğer yüklü değil ise yüklemek için tıklayınız.

        

Turabibaba Kütüphanesi

Pazartesi - Pazar 10:00 - 16:00
Resmi tatillerde kapalıdır.