Turabibaba Kütüphanesi Koleksiyon Katalog Tarama Etkinlikler Kütüphaneler Linkler

Çocuklar Hezarfen İle Beyoğlu’nu Keşfediyor

Beyoğlu Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Hezarfen ile Tarihe Yolculuk’ isimli kitap serisinin tanıtım lansmanına katılan Başkan Demircan, “Karakterler üzerinden eğitim gerçekleştirmek çok etkili bir yöntem. Böyle bir karakteri günümüze uyarlayıp bu karakter üzerinden semtimizin tarihi mekanlarını tanıtmak kıymetli bir düşünceydi.” dedi.

Galata Kulesi ile özdeşleşen ünlü Türk bilgini Hezarfen Ahmet Çelebi’ den esinlenerek ‘Hezarfen çocuk Karakteri’ni oluşturan Beyoğlu Belediyesi,  yeni bir projeye daha imza attı. Tamamen yerli ve milli bir karakter olan Hezarfen ile çocukların Beyoğlu’nun tarihi yerlerini, düşünürlerini ve bilim insanlarını eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla ‘Hezarfen ile Tarihe Yolculuk’ isimli kitap serisi hazırlandı. Toplamda 20 kitaptan oluşacak olan serinin ilk dört kitabı düzenlenen törenle tanıtıldı. Programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdür Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

ÇOCUKLAR HEZARFEN’İ ÇOK SEVDİ

Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen program da ilk olarak Hezarfen Çocuk Karakteri ve arkadaşlarının yer aldığı tiyatro oyunu öğrencilerle buluştu. Beyoğlu ile özdeşleşmiş Kasımpaşa, Kılıç Ali Paşa ve Piri Mehmet Paşa’nın hayatlarının anlatıldığı  tiyatro oyunu öğrencilerin büyük beğenisini topladı. Programa katılan öğrencilere ‘Hezarfen ile Tarihe Yolculuk’ serisinden kitap hediye edildi.

HAZERFEN BEYOĞLU VE GALATA KULESİ İLE ÇOK İLİŞKİLİ BİR KARAKTER

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, karakterler üzerinden yapılan eğitimlerin önemine dikkat çekerek, “Karakterler üzerinden eğitim gerçekleştirmek çok etkili bir yöntem. Hazerfen aslında Beyoğlu ve Galata Kulesi ile çok ilişkili bir karakter. Böyle bir karakteri günümüze uyarlayıp bu karakter üzerinden semtimizin tarihi mekanlarını tanıtmak kıymetli bir düşünceydi. Görevimizin son günlerinde Turabibaba Kütüphanesi’nin bu hazırlığını da ortaya çıkarmaktan son derece mutluyuz. Şu ana kadar 4 kitap, 3 mekan tanıtımı var.”dedi.

HEZARFEN İLE TARİHE YOLCULUK’ İSİMLİ KİTAP SERİSİ 20 KİTAPTAN OLUŞACAK

Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi tarafından hazırlanan ve toplamda 20 kitaptan oluşacak ‘Hezarfen ile Tarihe Yolculuk’ isimli kitap serisinin ilk dört kitabı; Beyoğlulu Hezarfen ile Galata Kulesi Macerası, Beyoğlulu Hezarfen ile Kasımpaşa, Beyoğlulu Hezarfen ile Kılıç Ali Paşa ve Beyoğlulu Hezarfen ile Piri Mehmet Paşa olarak basıldı.

Haberler ve Duyurular

Pazartesi - Pazar 10:00 - 16:00
Resmi tatillerde kapalıdır.