Turabibaba Kütüphanesi Koleksiyon Katalog Tarama Etkinlikler Kütüphaneler Linkler

Juri En İyi Lale Değerlendirmesini Yaptı

Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Lale Vakfı işbirliği tarafından 2’cisi düzenlenen “Çocuk Gözüyle Lale Konulu Resim Yarışması”nda jüri değerlendirmesini yaptı. Ödüller 15 Mayıs 2018 tarihinde törenle verilecek.

Beyoğlu Belediyesi, her yıl Beyoğlu’nda çocukların kültürel ve sanatsal yeteneklerini ortaya çıkaran yarışmalar düzenliyor.“Çocuk Gözüyle Lale Konulu Resim Yarışması”  bunlardan biri. Beyoğlu Belediyesi’nin, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Lale Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiği yarışmada dereceye giren eserler jürinin değerlendirmesi sonucunda belli oldu.

ÖDÜLLER İKİ KATEGORİDE VERİLECEK

“Çocuk Gözüyle Lale Konulu Resim Yarışması”na Beyoğlu ilçesindeki resmi ve özel  ilk okulların 1,2,3 ve 4’ncü sınıf öğrencileri ile ortaokulların 5,6,7 ve 8’nci sınıf öğrencileri katıldı. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler 5- 25 Nisan 2018 tarihleri arasında eğitim gördükleri okulların müdürlüklerine başvuruda bulundular. Okulda yapılan ön değerlendirmeler sonucunda, eserler Ressam İsmail Acar, İlgen Arzık ve Sanat Yönetmeni Pınar Kürkçü’den oluşan seçici jürinin değerlendirmesine girdi. Jüri yaptığı değerlendirme toplantısında, İlk ve Ortaokul olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren ilk 10 eseri belirledi. Değerlendirme sonucunda, kademelerinde ilk 3’e giren eserler de belli oldu. İlk 3’e giren eserler, ödüllerini 15 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek törende alacaklar. Birincilik alan eserlere Laptop, ikicilik alan eserlere bisiklet, üçüncülük alan eserlere ise Mini-Pad verilecek. Yarışmaya katılıp okulunda dereceye girenler “Katılım Belgesi” ile ödüllendirilecek.

Ödül töreni, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde  15 Mayıs 2018 tarihinde Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek. Ödül töreni saat 13.30’da başlayacak.

Haberler ve Duyurular

Pazartesi - Pazar 10:00 - 16:00
Resmi tatillerde kapalıdır.