Turabibaba Kütüphanesi Koleksiyon Katalog Tarama Etkinlikler Kütüphaneler Linkler

Beyoğlu Belediyesi Çocuk Meclisi kuruldu

Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Meclisi ilk oturumunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdi. Oturuma katılarak çocukların talep ve önerilerini dinleyen Başkan Demircan, “Çocukların demokratik hayatı öğrenmeleri ve katılım sağlamaları ülkemizin geleceği açısından çok önemli.” dedi.

Beyoğlu’nda çocukların, problemlerini ve taleplerini ifade ederek çözüm noktasında aktif rol almalarını sağlamak amacıyla Beyoğlu Belediyesi Çocuk Meclisi’ni oluşturuldu. 50 asil ve 50 yedek üyeden oluşan Çocuk Meclisi, ilk oturumunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdi. Beyoğlu Belediyesi Meclis salonunda yapılan oturuma Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katılarak çocukların talep ve önerilerini dinledi. Renkli görüntülere sahne olan toplantıda Başkan Demircan, Çocuk Meclis üyelerine ilk toplantı hatırası olarak kitap hediye etti.

BU GÜNÜN ANLAMI VE ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Çocukların demokratik hayatın önemini öğrenmelerinin çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Demircan, “Çocukların demokratik hayatı öğrenmeleri ve katılım sağlamaları ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Çocuk Meclisimiz ilk toplantısını. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında gerçekleştirdi. Bu günün anlamı ve önemi çok büyük. Ülkemizde yaşayan herkese bir gün bu sıralara seçilerek gelebileceğinin mesajını veriyor. Çocuklarımızı bu duruma şimdiden hazırlayacağız ki, onlar da büyüdüklerinde devletine, milletine, anne ve babalarına hizmet edeceklerini anlasınlar.” dedi.

GELECEKTE DE ÇOCUKLAR SİZDEN AYNI ŞEYLERİ İSTEYECEK

Başkan Demşcan, “Bugün buraya geldiniz ve benden bir şeyler istiyorsunuz. Gelecekte de çocuklar sizden aynı şeyleri isteyecekler. Siz de aynı şeyleri o dönemin çocukları için yapacaksınız. Bu meclisin anlamı, sizi bugünden meclis üyeliğine hazırlamak ve gelecekte ‘ben de bu işi yapabilirim’ demenizi sağlamak. Dolayısıyla çocuk meclisini burada mecliste gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİNİN GÖREV SÜRESİ BİR YIL

Beyoğlu Belediyesi Çocuk Meclisi üyeliği için6 Nisan 2018 tarihinde sona eren başvuruların ardındanbaşvuruda bulunan tüm adaylar mülakata çağırıldı.Başvuruda bulunan 500 aday ile Beyoğlu Belediyesi’nde yapılan mülakat sonucunda 50 asil üye ve 50 yedek üye seçildi. Mülakat sonuçlarının duyurulmasının ardından Çocuk Meclisi üyelerinin bir yıllık görev süreleri başlamış oldu.

Haberler ve Duyurular

Pazartesi - Pazar 10:00 - 16:00
Resmi tatillerde kapalıdır.