Beyoğlu’nun Çocuklarından Özel Kandil Programı

Beyoğlu Belediyesi’nin Berat Kandili münasebetiyle düzenlediği  ‘Çocuk Gözüyle Kandil’ programına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öğrencilerin sunumlarını izledi, kandillerini tebrik etti 

Beyoğlu Belediyesi Turabiba Kütüphanesi’nin organize ettiği  ‘Çocuk Gözüyle Kandil’ programı Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman’ın katıldığı programda, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve semt konakları temsilcileri de hazır bulundu. Semt konakları ve Turabibaba kütüphanesinin branş sınıflarında eğitim gören öğrenci ve veliler de salondaki yerlerini aldı.

ÖĞRENCİLER BÜYÜLEDİ

Öğrencilerin kandil gecesine özel hazırladıkları sahne programları bazen elleri dua ile semaya kaldırdı, bazen ilahilerle gözlerden yaş akıttı. Program, Kaptanpaşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Abdussamet Erkan’ın okuduğu Kur’an Tilaveti ile başladı. Ardından, Beyoğlu Belediyesi Çocuk Korosu manevi yüklü ilahileri seslendirdi. Turabibaba Kütüphanesi’nin yazarlık atölyesi öğrencileri İrem Söylemez, Fatma Yaren Karabaş, Ümmü Seleme Demez, Aynur Yanık ve Havva Kurt en güzel kandil şiirlerini okudu. Turabibaba Kütüphanesi tiyatro sınıfı öğrencilerinin sahnelediği “Yalan Söylemek” adlı kısa oyun mesaj yüklüydü. Kasımpaşa Semt Konağı ve Yenişehir Semt Konağı halk oyunları öğrencilerinin dua yüklü sunumu salonda bulunanları duygulandırdı. Program, Beyoğlu Belediyesi Çocuk Mehter Takımı’nın çaldığı marşlarla sona erdi. 

Haberler ve Duyurular

Salı-Cuma : 09:00 - 18:00
Cumartesi : 10:00 - 17:00
Pazar : 13:00 - 17:00
Resmi tatillerde kütüphane kapalıdır.