Turabibaba Kütüphanesi Koleksiyon Katalog Tarama Etkinlikler Kütüphaneler Linkler

OYNAMAYI DEĞİL, OYUN YAPMAYI ÖĞRENİYORLAR

BEYOĞLU - Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nde Kod Okuryazarlığı eğitimlerine başlandı. Beyoğlu’nda ki çocukların inovatif düşüncelerini artırıp, girişimcilik yeteneklerini geliştirmek için başlatılan projede çocuklar sadece oyun oynamayı değil, oyun yapmayı da öğreniyor.

Beyoğlu Belediyesi ve Ajans Medya For işbirliği ile Turabibaba Kütüphanesi’nde başlatılan “Kod Okuryazarlığı” dersine Cezayirli Gazi Hasan Paşa ve Ahmet Emin Yalman İlkokulu öğrencileri katıldı. Türki’de ilk defa Beyoğlu’nda başlatılan kod okuryazarlığı eğitimi, Ajans Medya For, Marka İletişim Uzmanı Lütfü Lüleci tarafından Beyoğlulu çocuklara tanıtıldı. Şimdiye kadar akıllı telefon ve tabletlerden oynadıkları oyunların kodlarını yazmaya teşvik edilen çocuklar bu sayede, sadece oyun oynamayı değil, oyun yapmayı da öğreniyorlar.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın talimatıyla hayata geçen Kod okuryazarlığı eğitimiyle, Beyoğlu’nda çocuklar İnovatif düşünme ve fikir üretme teknikleri konusunda becerilerini geliştiriyor.

KOD OKURYAZARLIĞI TÜRKİYE’DE İLK DEFA BEYOĞLU’NDA

Türkiye’de ilk olan ve Beyoğlu Belediyesi Turabi Baba Kütüphanesinde hayata geçen “Kod Okuryazarlığı” birçok ülkede ilkokulların ders müfredatına eklenerek, çocukların küçük yaşlarda fikir kurma, hayal etme, bunları nasıl hayata geçirecekleri öğretiliyor. Ayrıca tüm bunları yaparken karşılarına çıkacak sorunlarla nasıl baş edebilecekleri ve gelecekte  sürekli iç içe olunacak bilişim teknolojileriyle nasıl çalışılacağı konusunda fikir sahibi olmaları sağlanıyor.

BEYOĞLU’NDA SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ DEVAM EDİYOR

Beyoğlu Belediyesi ile Ajans Medya For’un Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Habitat, Microsoft Türkiye ve Devlet Planlama Teşkilatı gibi ulusal çapta iş ortaklarıyla oluşturdukları Kod Saati programı gibi sosyal sorumluluk projeleri devam ediyor.

BAŞKAN DEMİRCAN’A TEŞEKKÜR

Atölyeye katılan öğrenciler ve yetişkinler, nasıl düşünmeleri gerektiğini öğrendikleri  bu çalışmanın çok faydalı olduğunu belirterek, yazılım konusunda bu eğitimlerin kendilerine ulaşmasına imkan sağlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkür etti.

Haberler ve Duyurular

Pazartesi - Pazar 10:00 - 16:00
Resmi tatillerde kapalıdır.