Beyoğlu’nda Çocuk Bayramı Hasköy Sahile Taştı

Beyoğlu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir birinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 23 Nisan kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen Beyoğlu Çocuk Etkinlerinin üçüncüsü Hasköy Sahil ’de yapıldı. Adeta şölen havasında gerçekleştirilen ve öğrencilerin bir birinden güzel gösterilerinin sahnelendiği programa, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra binlerce öğrenci ve veli katıldı.

 DEMİRCAN’ MİNİKLERLE BANDO EŞLİĞİNDE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

Hasköy sahilde gerçekleştirilen ve binlerce kişinin katıldığı dev organizasyon Başkan Demircan’ın Beyoğlu’nda bulunan 14 Semt Konağının ana sınıfı öğrencileriyle birlikte bando eşliğinde sahilde yaptığı kortej yürüyüşüyle başladı.Daha sonra Aynalıkavak Semt Konağı Anaokulu öğrencilerinin ‘Aşk İçin Gelmişiz’ adlı gösterisiyle, Tophane Semt Konağı Anaokulu öğrencilerinin ‘Sev Kardeşim’ isimli gösterisi ve ortaya koydukları sahne performansları katılımcıların büyük beğenisini topladı.

 YAVRULARIMIZIN EN İYİ OLMASINI İSTİYORUZ

Başkan Demircan, etkinlikte yaptığı konuşmada 23 Nisan’da bir kez daha çocukluğumuzu hatırladığımızı belirterek, “Anneler ve babalar olarak bizim en kıymetli varlıklarımız yavrularımızdır. Kendimizde eksik gördüğümüz şeyleri çocuklarımızda tamamlamak istiyoruz, onun en iyi olmasını istiyoruz. İşte devlette böyle millette böyle. Çünkü geleceğimizi oluşturacak olan yavrularımızdır, geçlerimizdir. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve yavrularımızın bahtlarının açık olması dilekleriyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 HEP BİRLİKTE BALON UÇURDULAR

Açık havada gerçekleştirilen 23 Nisan etkinliğine Makedonya’dan gelen Üsküplü öğrencilerin sahnelediği dans gösterisi de ayrı bir renk kattı. Etkinlik, Başkan Demircan’ın çocuklarla birlikte balon uçurtmasının ardından yapılan illüzyon ve kukla gösterisiyle son buldu.

Haberler ve Duyurular

Salı-Cuma : 09:00 - 18:00
Cumartesi : 10:00 - 17:00
Pazar : 13:00 - 17:00
Resmi tatillerde kütüphane kapalıdır.